shopier otomatik ödeme

Shopier Ödeme Yöntemini Sanal Pos Olarak Kullanma

Kategori: Php Dersleri | 21

Kullanırken sorun yaşayan ve soru sormak isteyen kişiler yorum veya mail@mehmetmasa.com.tr mail atabilir.

Merhaba arkadaşlar, bu gün shopier ödeme yöntemini nasıl sanal pos olarak sitemize entegre edebiliriz onu anlatacağım. Bildiğiniz gibi shopier özel yazılımlar için Api dökümantasyonu ve verdiğiniz siparişin geri dönüşünü alıp kullanmanız için destek sağlamıyor. Bu gün shopier’ın Wocommerce gibi yazılımlar için yaptıkları modülleri kendi yazılımlarımız için yapmamız gerekiyor. Bu gün size güzel bir modül verip nasıl entegre edebileceğinizi anlatacağım 🙂

Shopier Modül Kodları :

Yukarıdaki verdiğim kodu Shopier.php adında bir dosya içerisine yapıştırın ve kaydedin.

Ödeme miktarı, satın alan kullanıcı hakkında bilgileri alabileceğiniz bir form oluşturun. Ben sadece ödeme miktarını alabileceğim bir form oluşturacağım.

Üstteki form’da action bölümünü düzenleyin. Ben örnek olarak yonlendirme.php olarak başka bir dosyaya yönlendireceğim. Yönlendirme yaptığım dosyaya shopier.php dosyasını dahil edeceğim. Örnek olduğu için gelen verilerin kontrolünü, güvenlık açıklarını es geçiyorum siz kendiniz kontrol etmelisiniz.

Oluşturduğunuz yonlendirme.php dosyasını açın ve içerisine bunları yapıştırın.

Yukarıda ki yönlendirme yaptığımız dosyayı doğru ayarlarsanız sipariş bölümü sorunsuz açılacaktır. Şimdi dönüşü alarak kullanıcı üzerinde istediğimiz işlemi yapalım.

Shopier’ın web sitesine giriş yaptığınızda Özelleştirme->Sipariş bildirim ayarı bölümüne geliniz. Oradaki Bildirim kullanıcı adı ve şifresini geri dönüş bölümünde kullanmalısınız. Biz siparişi verirken kullanıcı bilgilerini ve sipariş id’yi veri tabanına kaydetmiştik. Shopier bize sipariş id’yi geri dönüyor. Sipariş id ve email adresi ile veri tabanından satırı bulup durumunun Beklemede olup olmadığını kontrol edin. Eğer durum beklemede ise ödeme yapan kullanıcıya yaptığı miktarı yükleyin ve durumu Tamamlandı olarak değiştirin. Durumunu değiştirmezseniz shopier tarafından yapılacak 2. bir post işleminde kullanıcıya tekrar bakiye yüklenecektir. Bu işlemleri geri dönüşü aldığınız bölümde kontrol ettirmelisiniz. Anlamadığınız bölümleri yorum atarsanız cevaplamaya çalışacağım.

Sonraki yazımda Buypayer , Payamar, Paywant ve yurt dışında ki ödeme yöntemlerinin entegre işlemlerinide anlatacağım. Görüşmek üzere 🙂

21 Responses

  • mehmetmasa

   Merhaba, tabii yapabilirsiniz ödeme formunu popup olarak açtırın.

 1. Fatii

  Değerli paylaşımınızdan dolayı çok teşekkür ederiz efendim. Bunu kimse yapmıyor

 2. bilal

  Hocam öncelikle tesekkür ederim.bunu zip olarak paylasabilirmisiniz ve birde entegre ederken nasıl oto ekleme yaparız kullanıcıya bu bakiyeyi

 3. Fatih

  hocam son bölümü ne olarak kaydedeceğiz anlayamadım açıkçası

  • mehmetmasa

   Merhaba, son bölüm shopier sağlayıcısının ödemeyi aldıktan sonra bize başarılı olarak dönüş yaptığı bölümdür. Ödeme miktarı, mail adresi, müşteri notu, ödeme yolu gibi bir çok bilgi ile dönüş yapıyor. Shopier hesabınıza bildirim bölümünde kullanıcı adı ve şifrenizi son bölümde belirtilen yerlere yazmalısınız. Aynı zamanda bildirim bölümünü mail atarak onaylı yaptırmalısınız. Shopier birden fazla bildirim dönebildiği için siparişin durumu ‘Tamamlandı’ olarak değiştirebilirsiniz. En basitinden bildirim bölümünde bir if sorgusu ile sipariş durumu ‘Bekleyen’ ise işlem yapılsın diyerek birden fazla bildirim dönüşünü engelleyebilirsiniz.

 4. Ahmet

  Hocam test etmek için kullanabileceğimiz bir sistem var mı? Test kartları mevcut mu acaba shopierda?
  Teşekkürler.

 5. Özgür

  “SiparisId” => “SİPARİŞ ID GELECEK”, bölümü nereden geliyor acaba, form göndermeden önce kayıt edemiyoruz bu bilgiyi daha sonra bu bilgiye göre nasıl sorgulayacağız?

 6. Samet

  hocam selamlar bu konu hk. smm için yardımcı olur musunuz ? ücreti ne ise verebiliriz az bir şey

 7. ismail

  Merhaba,
  shopier.php içerisinde kullanılar iki adet ?? işaretleri syntax hatası vermekte. Bu alanların yanlış yazılma ihtimali olabilir mi?

  • mehmetmasa

   Merhaba, PHP +7 sürümünde o şekilde kullanılıyor php sürümünüzü kontrol edin.

 8. Mehmet

  Merhaba,

  Bu sistemi kullanarak ilgili ürünü shopier üzerinde oluşturmadan ödeme alabiliyor muyuz?
  Cevabınız hayırsa, bunu nasıl yapabiliriz fikriniz var mı?

  • mehmetmasa

   Merhaba Mehmet, bu sistem ile shopier üzerinde ürün oluşturmanıza gerek kalmaz sanal pos olarak kullanabilirsiniz.

 9. Sertaç

  İşlemleri denediğimde hata alıyorum, hazırladığınız dosyayı göndermeniz mümkün müdür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir