Shopier Ödeme Yöntemini Sanal Pos Olarak Kullanma

shopier otomatik ödeme

Merhaba arkadaşlar, bu gün shopier ödeme yöntemini nasıl sanal pos olarak sitemize entegre edebiliriz onu anlatacağım. Bildiğiniz gibi shopier özel yazılımlar için Api dökümantasyonu ve verdiğiniz siparişin geri dönüşünü alıp kullanmanız için destek sağlamıyor. Bu gün shopier’ın Wocommerce gibi yazılımlar için yaptıkları modülleri kendi yazılımlarımız için yapmamız gerekiyor. Bu gün size güzel bir modül verip nasıl entegre edebileceğinizi anlatacağım 🙂

Shopier Modül Kodları :

Yukarıdaki verdiğim kodu Shopier.php adında bir dosya içerisine yapıştırın ve kaydedin.

Ödeme miktarı, satın alan kullanıcı hakkında bilgileri alabileceğiniz bir form oluşturun. Ben sadece ödeme miktarını alabileceğim bir form oluşturacağım.

Üstteki form’da action bölümünü düzenleyin. Ben örnek olarak yonlendirme.php olarak başka bir dosyaya yönlendireceğim. Yönlendirme yaptığım dosyaya shopier.php dosyasını dahil edeceğim. Örnek olduğu için gelen verilerin kontrolünü, güvenlık açıklarını es geçiyorum siz kendiniz kontrol etmelisiniz.

Oluşturduğunuz yonlendirme.php dosyasını açın ve içerisine bunları yapıştırın.

Yukarıda ki yönlendirme yaptığımız dosyayı doğru ayarlarsanız sipariş bölümü sorunsuz açılacaktır. Şimdi dönüşü alarak kullanıcı üzerinde istediğimiz işlemi yapalım.

Shopier’ın web sitesine giriş yaptığınızda Özelleştirme->Sipariş bildirim ayarı bölümüne geliniz. Oradaki Bildirim kullanıcı adı ve şifresini geri dönüş bölümünde kullanmalısınız. Biz siparişi verirken kullanıcı bilgilerini ve sipariş id’yi veri tabanına kaydetmiştik. Shopier bize sipariş id’yi geri dönüyor. Sipariş id ve email adresi ile veri tabanından satırı bulup durumunun Beklemede olup olmadığını kontrol edin. Eğer durum beklemede ise ödeme yapan kullanıcıya yaptığı miktarı yükleyin ve durumu Tamamlandı olarak değiştirin. Durumunu değiştirmezseniz shopier tarafından yapılacak 2. bir post işleminde kullanıcıya tekrar bakiye yüklenecektir. Bu işlemleri geri dönüşü aldığınız bölümde kontrol ettirmelisiniz. Anlamadığınız bölümleri yorum atarsanız cevaplamaya çalışacağım.

Sonraki yazımda Buypayer , Payamar, Paywant ve yurt dışında ki ödeme yöntemlerinin entegre işlemlerinide anlatacağım. Görüşmek üzere 🙂

33 Replies to “Shopier Ödeme Yöntemini Sanal Pos Olarak Kullanma

 1. Hocam öncelikle tesekkür ederim.bunu zip olarak paylasabilirmisiniz ve birde entegre ederken nasıl oto ekleme yaparız kullanıcıya bu bakiyeyi

  1. Merhaba, son bölüm shopier sağlayıcısının ödemeyi aldıktan sonra bize başarılı olarak dönüş yaptığı bölümdür. Ödeme miktarı, mail adresi, müşteri notu, ödeme yolu gibi bir çok bilgi ile dönüş yapıyor. Shopier hesabınıza bildirim bölümünde kullanıcı adı ve şifrenizi son bölümde belirtilen yerlere yazmalısınız. Aynı zamanda bildirim bölümünü mail atarak onaylı yaptırmalısınız. Shopier birden fazla bildirim dönebildiği için siparişin durumu ‘Tamamlandı’ olarak değiştirebilirsiniz. En basitinden bildirim bölümünde bir if sorgusu ile sipariş durumu ‘Bekleyen’ ise işlem yapılsın diyerek birden fazla bildirim dönüşünü engelleyebilirsiniz.

 2. Hocam test etmek için kullanabileceğimiz bir sistem var mı? Test kartları mevcut mu acaba shopierda?
  Teşekkürler.

 3. “SiparisId” => “SİPARİŞ ID GELECEK”, bölümü nereden geliyor acaba, form göndermeden önce kayıt edemiyoruz bu bilgiyi daha sonra bu bilgiye göre nasıl sorgulayacağız?

 4. Merhaba,
  shopier.php içerisinde kullanılar iki adet ?? işaretleri syntax hatası vermekte. Bu alanların yanlış yazılma ihtimali olabilir mi?

 5. Merhaba,

  Bu sistemi kullanarak ilgili ürünü shopier üzerinde oluşturmadan ödeme alabiliyor muyuz?
  Cevabınız hayırsa, bunu nasıl yapabiliriz fikriniz var mı?

  1. Merhaba Mehmet, bu sistem ile shopier üzerinde ürün oluşturmanıza gerek kalmaz sanal pos olarak kullanabilirsiniz.

 6. Merhabalar,
  yonlendirme.php de
  die($shopier->run(ORDER_ID, ORDER_AMOUNT, CALLBACK_URL));
  CALLBACK_URL yerine ne yazıyoruz?

  1. Merhaba, callback_url bölümü sipariş onaylandıktan sonra shopier’ın dönüş yaptığı bölüm.
   Biraz daha açıklayıp örneklemek gerekirse;
   Site üzerinden sipariş verilirken mail – ödenen miktar gibi verileri shopier’a gönderiyorsunuz. Eğer sipariş onaylanırsa shopier o bilgiler ve hash ile callback_url’nize dönüş yapıyor. callback_url dosyanızda sipariş yapıldıysa gerekli işlemleri yapıyorsunuz.

 7. görünen oki bu sistemde hidden inputlarla ödeme alınıyor dolayısıyla sanal pos olarak belirli bir miktara tabi ürünlerde kullanmak yanlış olur
  yani demek istediğim x fiyatlı ürünün fiyatı 100 tl diyelim hidden inputtan bu miktarı değiştirerek 10 tl ye alabiliriz demek oluyor.
  dolayısıyla karttan para çekilmeden önce shopier tarafına gönderilen price değerini kontrol etmek gerekiyor bu sistem sizn anlatımınıza göre en iyi olarak bakiye yükleme sistemlerinde kullanılabilir.

  1. Normalde bu şekilde kullanımı yok. Bir ürün oluşturuyorsunuz ve kullanıcı direkt shopier sayfasından ürünü satın alıyor.

 8. Bir hata oluştu. Eğer bu internet sitesinin sahibi sizseniz, Shopier teknik ekibine danışınız.
  Hata kodu: 506

  Bu şekilde bir hata alıyorum çözümü nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir