Snapshot Nedir? Kali linux Snapshot

Merhaba arkadaşlar, bu günkü makalemde Snapshot nedir ,nasıl kullanılır ondan bahsedicem. .Sanal makine ile çalışan çoğu kişi snapshot kavramını duymuştur.

Snapshot Nedir?

İlk konumda sanal makine üzerinde çalışacağımızdan bahsettim ve sanal makine kurulumunu yaptık. Şimdide sanal makinedeki çalışmalarımızda çok fazla işimize yarayacak ve hata yaptığımızda bizi kurtaracak olan snapshot’tan bahsedicem. Snapshot için örnek vermek gerekirse; oyunlarda bir yerde kayıt edersiniz ve öldüğünüzde kayıt ettiğiniz bölüme dönüp oradan devam edebilirsiniz. Snapshot’ta bu mantık ile çalışmaktadır. Snapshot sayesinde sanal makinemizin anlık ekran görüntüsü alınır ve çalışmalarımızda sanal makine zarar görürse ekran görüntüsü alınan bölüme tekrar dönebiliriz.

Snapshot Nasıl Alınır?

Kullandığımız sanal makineye sağ tıklayıp ” Snapshots ” bölümüne gelin. Üst tarafta AL Butonuna tıklarsanız anlık ekran görüntüsü alıp sanal makinenizi kaydedecektir. Kayıt edilen snapshot’lar aynı bölümde gözüküyor oradan istediğiniz snapshot’ı seçerek geri yükleme işlemi yapabilirsiniz.

One Reply to “Snapshot Nedir? Kali linux Snapshot”

  1. aşırı detay yazınız için te şe ka. konuyu çok iyi anlatmışşınız, elinize emeginize sağlık, mükemmel bir yazı, çok ince noktalara değinmşşiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir